Przewodnik po Warszawie
503 152 549
ewa@urbitur.pl

Uwaga! Promocja!
Cena: 34,90 30,00 zł
Koszty przesyłki krajowej: GRATIS!

1. Dokonaj przelewu 30 zł (lub wielokrotności tej kwoty przy zakupie większej liczby egzemplarzy) na konto:

URBITUR Ewa Sztompke
Łabiszyńska 18/47, 03-397 Warszawa
BRE Bank S.A. 76 1140 2004 0000 3102 7081 3925

UWAGA! W przypadku przesyłki zagranicznej do kwoty przelewu należy doliczyć 10 zł

2. W tytule przelewu wpisz oddzielone przecinkami kolejno:

książka
– sztuk, np. 1
– adres dostawy

– jeśli kupujący życzy fakturę, słowo faktura oraz dane do faktury (zostanie dołączona do przesyłki)

3. Przesyłkę wysyłam w ciągu 3 dni roboczych listem priorytetowym.

4. Otrzymane przelewy będą odsyłane w całej kwocie na konto nadawcy bez wysyłki książki w ciągu 3 dni roboczych jeśli:

– przelana kwota będzie niższa od zadeklarowanej liczby sztuk x 30 zł
– w tytule przelewu nie będzie adresu dostawy lub adres ten będzie niekompletny lub niepoprawny
– kupujący zażyczy fakturę ale dane do niej będą niekompletne, niepoprawne lub będzie ich brak.

5. W przypadku braku miejsca w tytule przelewu na wszystkie dane do faktury, proszę o przesłanie ich na mój adres ewa@urbitur.pl z dołączonym potwierdzeniem przelewu.

 


Informacja o książce:
Wydawnictwo VEDA Sp. z o.o.
Kategoria:  varsaviana
Okładka:  miękka
Liczba stron:   224
Format:  druk
ISBN:  978-83-64109-42-3
Wydanie:  pierwsze

 


Od Wydawcy:

Znana warszawska przewodniczka Ewa Sztompke zaprasza swoich czytelników do udziału w literackich spacerach po dawnej Warszawie. Jest ich w tym tomie dokładnie trzydzieści, a każdy poświęcony innej wyjątkowej, nieszablonowej, czasem dziwacznej postaci z grona mieszkańców naszej ukochanej stolicy na przestrzeni całych jej dziejów, także kiedy stolicą Polski jeszcze nie była.

Autorka kreśli sylwetki postaci niesamowitych, zasłużonych, a także osobliwych, prawdziwych oryginałów, których życie wśród współczesnych im warszawiaków stanowiło temat rozmów czy zwyczajnych plotek, było okazją do anegdot, powodem oburzenia lub podziwu. Wiele z nich znajdujemy na najlepszych kartach historii naszego narodu.

Autorka jest mistrzynią opowiadania, kultywuje najlepsze tradycje gawęd, które w czasach, kiedy nie było telewizji i internetu przyciągały naszych przodków do kręgu wokół ogniska czy na miękki dywan przy kominku. Znacie? To posłuchajcie… W tym wypadku – poczytajcie!

 


Każdy, kto mieszka w Warszawie i używa określenia „warszawiak”, powinien coś o stolicy wiedzieć. Poczytać. Mnie urzekła Ewy ściągawka! I choć ojca miałam varsavianistę, i znam kilka opowieści o moim mieście, Ewa uzupełniła moją wiedzę w sposób lekki i niewymuszony.

A kto wie mało, może się umówi na spacer po Warszawie właśnie z Ewą jako przewodniczką i po prostu pospaceruje z Nią i posłucha?

Opowieści Ewy o Warszawie polecam serdecznie!

Małgorzata Kalicińska – saskokępianka

 


Z rozdziału 22 „Mistrz ciętej riposty, człowiek legenda – Franciszek Fiszer:

Franciszek Fiszer był postacią niezwykle barwną i niebanalną. Właściwie to była najbardziej kolorowa osobowość cyganerii artystyczno-literackiej przełomu wieków XIX i XX. Mistrz celebry towarzyskiej, skupiający wokół siebie najświetniejszych artystów tamtej epoki. Stały bywalec kawiarni i salonów towarzyskich, niebywały smakosz i znawca kuchni, klasyk absurdu i twórca wielu zabawnych bon motów.

Kim jeszcze był Franciszek? Filozofem i erudytą, choć to nie wszystkie przymioty określające Fiszera. On sam, na to pytanie tak odpowiedział, kiedy to pewien kelner, zachęcony napiwkiem zapytał: Jak mam szanownego pana tytułować? Prezes, dziedzic, dyrektor? – Nie, możesz do mnie ostatecznie mówić Bóg Ojciec. Franciszek Fiszer był po prostu jedynym, niepowtarzalnym Franciszkiem Fiszerem!